Michał Wojtusik gościem specjalnym lubelskiego festiwalu

Za nami 13. edycja festiwalu „Strojne w biel”, czyli Zima z Bazuną 2023 i choć Lublin, w tym roku jest bardziej wiosenny niż zimowy, to była to jedna z ciekawszych festiwalowych odsłon.

„Strojne w biel” to od wielu lat znany i uznany festiwal, którego myślą przewodnią jest promowanie piosenki artystycznej, czyli piosenki mądrej i niebanalnej –zawierającej literacką treść, która jest opowieścią o czymś i stanowi dla kogoś przesłanie. Festiwal promuje twórczość, która nie jest zbyt popularna w mediach i pokazuje, że przysłowiowy facet z gitarą czy fortepianem, wcale nie musi być nudny a piosenka literacka też może brzmieć nowocześnie i mieć zaskakującą aranżację.

W tym roku, zmaganiom konkursowym towarzyszyły min. wernisaż wystawy fotografii podróżniczki Agnieszki Szady “Między powietrzem a wodą”, projekcja miniatury filmowej „Treny Jana Kochanowskiego” nagrodzonej w Cannes (Złoty Delfin w kategorii „Styl życia, sztuka, muzyka i kultura”) oraz występy gości specjalnych.

Koncert festiwalowych gwiazd otworzył Michał Wojtusik – laureat ubiegłorocznej edycji festiwalu.

12.”Strojne w biel” Michał wygrał interpretacją autorskich piosenek „Mało mi” i „W moich dłoniach twoje ręce” pochodzących z debiutanckiej płyty „Imponderabilia”. W sobotnim koncercie, zaprezentował się lubelskiej publiczności w nowym repertuarze. Na scenie „Strojnego w biel” wybrzmiały premierowo autorskie piosenki z nowej płyty „W drugą stronę”.

Płyta już za chwilę trafi do publiczności a koncert ją promujący odbędzie się 17 kwietnia o godz. 19.00 w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie (bilet niebawem).

Lubelska publiczność, entuzjastycznie przyjęła nowe piosenki Michała Wojtusika. – Gdy słuchamy uważnie takich tekstów, to każdy odnajdzie w nich fragment swojego życia. Publiczność zawsze pójdzie za Michałem, choć by iść trzeba było „w drugą stronę”- powiedziała Magda Molewska Prezes Fundacji Artystycznej.

Teraz czas na entuzjazm ciechanowskiej publiczności…

Agnieszka Woźniak