Międzynarodowy Dzień Muzeów – zaproszenie do Opinogóry

Serdecznie zapraszamy Państwa do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze w dniu 15 maja 2021 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Muzeów. Przygotowaliśmy dla Państwa ofertę, z której możecie Państwo skorzystać zarówno na miejscu w naszej siedzibie, jak i w internecie.

Międzynarodowy Dzień Muzeów został ustanowiony w Moskwie 28 maja 1977 roku przez Międzynarodową Radę Muzeów (ICOM, International Council of Museums) działającą przy UNESCO. Oficjalna data święta to 18 maja. ICOM powstała w 1946 roku i od tego czasu funkcjonuje przy UNESCO tworząc Komitety Narodowe w wielu krajach.

Celem Międzynarodowego Dnia Muzeów (IMD) jest uświadomienie, że „Muzea są ważnym środkiem wymiany kulturalnej, wzbogacania kultur i rozwoju wzajemnego zrozumienia, współpracy i pokoju między narodami”. Organizowane 18 maja każdego roku lub w okolicach tej daty wydarzenia i działania zaplanowane z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów mogą trwać dzień, weekend lub cały tydzień. IMD obchodzono po raz pierwszy 40 lat temu. Na całym świecie coraz więcej muzeów uczestniczy w Międzynarodowym Dniu Muzeów. W zeszłym roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 37 000 muzeów ze 158 krajów i terytoriów.

W 2021 r. obchodzony jest pod hasłem: “The Future of Museums: Recover and Reimagine” (Przyszłość muzeów: odzyskaj i wyobraź sobie na nowo).

Źródło:https://icom.museum/…/events/international-museum-day/

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze serdecznie zachęca do zapoznania się z przygotowaną ofertą, wskazaną na plakatach, oraz do skorzystania z niej w dniu 15 maja 2021 r.

Beata Woźniak, kustosz, Dział Obsługi Turystycznej i Promocji Muzeum Romantyzmu w Opinogórze