Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie już otwarta

Od dzisiaj (6 maja) ponownie otwarta została Miejska Biblioteka Publiczna i jej filie w mieście. – Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną zostały wdrożone procedury, które mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno czytelników, jak i pracowników – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Paulina Rybczyńska.

Bibliotekę otwarto w porozumieniu po konsultacji z Sanepidem. Będzie działała w nowym reżimie sanitarnym. – Czytelnicy proszeni są o przygotowanie listy książek lub preferencji czytelniczych przed udaniem się do placówek, co ułatwi bibliotekarzom przygotowanie odpowiednich książek. Rekomendujemy przed wizytą w bibliotece poinformować telefonicznie bibliotekarza, że o planowanym przybyciu – informuje Paulina Rybczyńska.

W najbliższym czasie korzystający z bibliotek nie będą mieli swobodnego dostępu do regałów z książkami. Książki będą podawali im bibliotekarze.

-Każda odwiedzająca bibliotekę osoba zobowiązana jest do posiadania maseczki (zakrycie nosa i ust) oraz jednorazowych rękawiczek. W placówce bibliotecznej może przebywać tylko 1 osoba. Osoby oczekujące przed placówkami na swoją kolej zobowiązane są do zachowania bezpiecznej odległości – informuje rzeczniczka ratusza. – Na chwilę obecną możliwe jest jedynie wypożyczanie książek w sposób ograniczony, mający zapewnić najwyższą ochronę. Czytelnia nie jest dostępna. Miasto nie ma wpływu na wprowadzone restrykcyjne ograniczenia, są one wynikiem zaleceń Sanepidu.

Wszystkie placówki czynne będą od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00. W godzinach 12.00 – 13.00 będzie tzw. „godzina wewnętrzna”, podczas której czytelnicy nie będą obsługiwani. W tym czasie będą wykonywane prace związane z bezpiecznym umieszczaniem księgozbioru zwracanego na kwarantannę.

Kontakt telefoniczny:

Biblioteka Główna – tel. 23 673 26 10

Oddział Zbiorów Naukowych i Regionalnych – tel. 23 672 28 88

Filia nr 1 – tel. 23 673 87 30

Filia nr 2 – tel. 23 672 34 87

Filia nr 3 – tel. 23 673 26 30

Fot. UM Ciechanów