Miejskim rowerem po Ciechanowie i okolicy

96 rowerów dostępnych w 10 stacjach – od 1 kwietnia (nie, to nie Prima Aprilis) startuje kolejny sezon Ciechanowskiego Roweru Miejskiego. Potrwa do końca października. Zasady korzystania i cennik pozostają niezmienione.

– Wypożyczanie jest możliwe przy pomocy terminali umieszczonych na wszystkich 10 stacjach Ciechanowskiego Roweru Miejskiego lub poprzez aplikację Nextbike na telefony komórkowe – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska. – Aby korzystać z systemu należy założyć indywidualne konto klienta oraz mieć na nim co najmniej 10 zł (niewykorzystane środki podlegają zwrotowi w przypadku rezygnacji z korzystania z systemu). Rejestracja odbywa się na stronie: www.ciechanowskirower.pl lub poprzez aplikację.

Korzystanie z roweru (po wcześniejszej rejestracji) jest bezpłatne przez pierwsze 20 minut. Od 21 do 60 minut opłata wyniesie 1 zł, od 61 do 120 minut – 2 zł, od 121 do 180 minut – 3 zł, od 181 do 240 minut i za każdą kolejną godzinę – 4 zł za godzinę. Opłaty sumują się. Maksymalna długość wypożyczenia roweru to 12 godzin. Wypożyczony rower można będzie zwrócić na dowolnej stacji.

Informacje na temat zasad wypożyczania oraz i cennik dostępne są na stronie internetowej: https://ciechanowskirower.pl.

– Rowery będą dezynfekowane. Za przeprowadzenie dezynfekcji zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi odpowiedzialny jest operator systemu, który będzie przeprowadzał ją w trakcie wizyt na stacjach. Podczas relokacji i serwisowania rowerów dezynfekowane będą rączki, manetki, linki z kodem szyfrowym oraz siodełka. Dezynfekowane będą także komputery terminali jako elementy, które mogą być dotykane przez część użytkowników – informuje Paulina Rybczyńska.

Red

Fot. UM Ciechanów