Mieszkaniec Ciechanowa potrącił dwie osoby na przejściu dla pieszych w Mławie

-Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kolejnego już, w ciągu ostatnich dni, potrącenia na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło 19 lutego, o godz. 21.00, na ul. Żwirki w Mławie, w pobliżu skrzyżowania z ul. Leśną. Ranne zostały dwie piesze, w tym jedna ciężko – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, jakie przeprowadzili policjanci na miejscu zdarzenia, kierujący fiatem doblo 36-letni mieszkaniec Ciechanowa, jadąc w kierunku ul. Padlewskiego, potrącił dwie młode kobiety, które schodziły już z przejścia dla pieszych. Jedna z pieszych, 16-letnia mieszkanka Mławy, z poważnymi obrażeniami, została przetransportowana do szpitala w Mławie. Druga osoba, 15-letnia mieszkanka pow. mławskiego została przewieziona do szpitala w Ciechanowie, gdzie po przeprowadzonych badaniach i udzieleniu pomocy, została zwolniona do domu.  

– Kierowca samochodu był trzeźwy. Interweniujący policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Do zdarzenia doszło podczas intensywnych opadów deszczu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska.

POLICJA OSTRZEGA!

Zanim wejdziesz na przejście dla pieszych, zastanów się czy jesteś dla kierujących widoczny. Jeśli zapadł zmrok, pada deszcz, poczekaj aż Twoje wejście na pasy będzie absolutnie bezpieczne. Nie ryzykuj !

Kierowco, jeśli widzisz pieszego przed przejściem, zatrzymaj się! Umożliwisz mu bezpiecznie przejście na drugą stronę jezdni. Zwolnij przed przejściem, zachowaj szczególną ostrożność. Jeśli pada deszcz a warunki utrudniają widoczność, zwolnij i zachowaj maksymalną ostrożność.  Chwila Twojej nieuwagi za kierownica może kosztować czyjeś zdrowie a nawet życie!

Fot. KPP Mława