MKS Ciechanów – Polonia Warszawa 1:3

To był mecz bardzo podwyższonego ryzyka. W sobotnie popołudnie spotkanie IV ligi piłki nożnej pomiędzy MKS Ciechanów, a Polonią Warszawa zabezpieczali policjanci z Ciechanowa, Płocka i Radomia.

– Spotkanie nie zostało zakłócone przez pseudokibiców, jednakże policja podejmowała przewidziane prawem działania, by dyscyplinować osoby naruszające prawo : zakłócanie porządku, zaśmiecanie, używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym – informuje rzecznik ciechanowskiej policji podinsp. Leszek Goździewski. – Wylegitymowano łącznie 205 osób, w tym 3 nieletnich. Ukarano mandatami 42 osoby, sporządzono 3 wnioski o ukaranie. Trwa analiza materiału filmowego, osoby dokonujące naruszeń prawa, których negatywne zachowanie zostało utrwalone na zapisie z kamer będą pociągnięte do odpowiedzialności.

Znaczna grupa kibiców gospodarzy opuściła stadion tuż po rozpoczęciu spotkania. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie – w proteście przeciwko obecności policji na trybunach i ukaraniu jednego z nich mandatem. Ponad setka kibiców gości dotrwała do końca w wydzielonym sektorze. Zarówno na mecz jak i w drodze powrotnej na przystanek kolejowy Ciechanów Przemysłowy “poloniści” przeszli pod silną eskortą policji.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=bYVVHipkEcc’]

* więcej o meczu – wkrótce

a