Mławska wpadka na Mławskiej

Kilkanaście gramów narkotyków znaleźli ciechanowscy policjanci u dwóch mieszkańców powiatu mławskiego zatrzymanych do rutynowej kontroli drogowej w ostatni piątek na ul. Mławskiej w Ciechanowie.

Walka z przestępczością narkotykową trwa od lat. Na zdjęciu: amfetamina zarekwirowana w latach 90. ub.w. na terenie obecnego powiatu pułtuskiego.

22- i 24-latek jechali oplem astrą. Policjanci znaleźli przy nich 3,22 grama marihuany, 3,42 grama amfetaminy, 4,47 grama kokainy. – Podczas przeszukania w ich miejscu zamieszkania znaleziono wagę do ważenia narkotyków, torebki do ich porcjowania i trochę amfetaminy – informuje rzecznik ciechanowskiej policji nadkomisarz Leszek Goździewski. – Mężczyźni zostali zatrzymani i po wykonaniu stosownych czynności zwolnieni. Starszy z nich usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi do trzech lat więzienia.

Rzecznik Goździewski podkreśla, że każdy gram amfetaminy i kokainy to ok. 10 rynkowych porcji. – Dzięki policjantom nie trafią one do rąk ciechanowskich nastolatków.

a