Mławski pacjent “zero” opuścił szpital w Ciechanowie

35-letni mężczyzna z Mławy, który jako pierwszy pacjent z zakażeniem koronawirusem trafił do ciechanowskiego szpitala, wrócił już zdrowy do domu.

Mężczyzna został hospitalizowany na oddziale obserwacyjno-zakaźnym Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie 21 marca: https://www.ciechtivi.pl/pierwszy-pacjent-z-koronawirusem-w-ciechanowskim-szpitalu/ Wczoraj (niedziela, 5 kwietnia) po serii trzech negatywnych testów wrócił do domu.

-Rodzina od tygodnia przygotowywała się na jego powrót. Specjalistyczna firma przeprowadziła akcję ozonowania domu i podwórka. Wyrzucone zostały wszystkie produkty znajdujące się w lodówce i zamrażarce, ponieważ w niskim temperaturach wirus może utrzymywać się na opakowaniach nawet kilka tygodni. Wszystkie rzeczy osobiste oraz odzież mławskiego „pacjenta zero” zostały w ciechanowskim szpitalu. Do rodziny wrócił w zupełnie nowych ubraniach i butach – poinformowała na portalu http://mlawa.pl rzecznik Urzędu Miasta Mława Magdalena Grzywacz. – Mężczyzna czuje się dobrze, ale zapowiada, że za jakiś czas, na własną rękę zrobi sobie pogłębione badania płuc.

– Dziękuję Panu bardzo za odpowiedzialną postawę i zadbanie o to, aby nie być źródłem ryzyka dla rodziny i mieszkańców Mławy. Życzę Panu wszystkiego najlepszego – zwrócił się do wyleczonego pacjenta burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski.

Fot. Michal Jarmoluk pixabay.com