Motorowerzysta ranny w zderzeniu z autem

Ze złamaną nogą został przewieziony do szpitala motorowerzysta – ofiara wypadku, do którego doszło wczoraj (10 grudnia) w Ciechanowie.

-Ciechanowscy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie wypadku drogowego, w którym ranny został motorowerzysta. Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 16:20 w Ciechanowie na skrzyżowaniu ul. 17 Stycznia z ul. Letnią – informuje sierż. sztab. Aneta Janowska z KPP Ciechanów.

Według wstępnych ustaleń kierowca land rovera jechał ul. 17 Stycznia od strony ul. Sienkiewicza. Na skrzyżowaniu z ul. Letnią podczas skręcania w lewonie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z przeciwnego kierunku motorowerzyście doprowadzając do zderzenia się pojazdów. – Na skutek zdarzenia motorowerzysta ze złamaniem nogi został przewieziony do szpitala. Kierującemu autem zostało zatrzymane prawo jazdy. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 – relacjonuje sierż. sztab. Aneta Janowska.

-Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji – dodaje policjantka.

sierż. szt. Aneta Janowska