Muzeum Romantyzmu: “Koncert na cztery miechy”

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze 9 czerwca o godz. 15.00 zaprasza na Koncert nr 631 – „Koncert na cztery miechy”.

Będzie to spotkanie z czterema akordeonistami, czyli Gdańskim Kwartetem Akordeonowym. To zespół złożony z artystów młodego pokolenia związanych z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Członkowie zespołu są laureatami ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych, występują jako soliści i kameraliści w wielu projektach muzycznych. Głównym celem powstania zespołu było zamiłowanie do muzyki kameralnej oraz chęć prezentacji możliwości czterech akordeonów. Repertuar zespołu to synteza muzycznych zainteresowań czworga akordeonistów. Gdański Kwartet Akordeonowy miał przyjemność współpracować z takimi instytucjami jak Polska Filharmonia Bałtycka, Cappella Gedanensis, Gdyńskie Centrum Kultury, Oliwski Ratusz Kultury. Program koncertu składa się z dzieł muzyki klasycznej, romantycznej i rozrywkowej w aranżacji na akordeony. 

Bilety dostępne: https://bilety.muzeumromantyzmu.pl/ oraz w muzealnym sklepiku.

Opinogórscy muzealnicy przypominają, że z inicjatywy Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowany jest program pn.: „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu”. W jego ramach osoby niepełnosprawne i towarzyszący im opiekunowie będą mogli skorzystać z oferty Muzeum kupując bilet za preferencyjną cenę, tj. 1 zł za bilet dla osoby z niepełnosprawnościami i 1 zł za bilet dla towarzyszącego jej jednego opiekuna. Szczegóły: https://muzeumromantyzmu.pl/wsparcie-osob-z-niepelnosprawnosciami-na-mazowszu/      

Po koncercie w ramach Galerii Jednego Eksponatu we Dworze Krasińskich – zostanie zaprezentowany portret Zofii z Jabłonowskich Fredro. Wstęp wolny.

Fot. Muzeum Romantyzmu