Muzeum Romantyzmu w 15. rocznicę śmierci Papieża Polaka

2 kwietnia – dziś 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W bardzo szczególny sposób rocznicę tę uczciło Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

– W tym szczególnym dniu – 15 rocznicy śmierci świętego Jana Pawła II – specjalnie dla Państwa Pan Dariusz Jakubowski – aktor filmowy i teatralny, na prośbę Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, nagrał dwa wiersze Karola Wojtyły: „Pomiędzy” oraz „Ewangelia”. Są one uspokajającym przesłaniem, niosącym otuchę w obecnej sytuacji. Niech będzie to zapowiedź tego co nas czeka w lepszych czasach – informuje Marta Olszewska, kierownik Działu Obsługi Turystycznej i Promocji Muzeum Romantyzmu. – W drugą niedzielę czerwca planowany jest przez nas koncert „Myśleć sercem” poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II, podczas którego chcemy przyjrzeć się jego życiu i twórczości w roku ogłoszonym rokiem papieskim. Serdeczne podziękowania dla Pana Dariusza Jakubowskiego za przyjęcie zaproszenia i przygotowanie tych niezwykłych wierszy.

Oprawa muzyczna: Michał Zator – harfa, Karolina Zdrojkowska – sopran
(materiał z koncertu w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze – “Dialogi na harfę celtycką i sopran”). Zdjęcia: Michał Krzyżanowski – główny specjalista Dział Biblioteka i Archiwum.