Myśliwsko, religijnie i patriotycznie w Malużynie

Po raz drugi w parafii pw. św. Wojciecha w Malużynie spotkali się myśliwi i leśnicy z okręgu ciechanowskiego Polskiego Związku Łowieckiego na uroczystości z okazji dnia patrona myśliwych – św. Huberta i 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=O1G0NRGrfIM’]Gospodarzem spotkania był malużyński proboszcz ks. kanonik Krzysztof Kozłowski – diecezjalny duszpasterz myśliwych. Mszy św. przewodniczył ks. Marek Dyga z Gąbina, a kazanie wygłosił ks. Robert Piątkowski, który powiedział m.in.: – Wracamy do starej tradycji, która ukształtowała się w Rzeczpospolitej już w XVI w. Wtedy na początek uroczystych łowów organizowano przy leśnych kapliczkach nabożeństwa wotywne ku czci św. Huberta. W ten sposób przypominano podstawowe prawdy myśliwych: że nie poluje się wsparcia świętego patrona, bez wcześniejszego duchowego spotkania i Mszy św.
Po mszy św. uczestnicy spotkania przemaszerowali na cmentarz parafialny, gdzie oddali hołd poległym w wojnie polsko-bolszewickiej 192o r.

a