Na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Za kilka dni 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Koronawirusowe obostrzenia sprawiają, że nie będzie obchodzone skromniej niż w poprzednich latach.

– Biuro Programu „Niepodległa” już po raz kolejny zaprasza do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia Biało-Czerwonej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają flagę podczas świąt państwowych lub w ważnych momentach życia. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z flagą i opublikować je w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga – czytamy na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

-Aby wziąć udział w akcji wystarczy wywiesić Flagę Polski przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy. Jak mówi Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”: „Nie musi to być duża flaga, możemy uszyć ją sami, albo zrobić z papieru. Ważne, żebyśmy pokazali w tych trudnych czasach, że potrafimy się jednoczyć i solidarnie okazać nasz patriotyzm i odrobinę optymizmu zgodnie z hasłem »Wszystko będzie dobrze«.”- zachęcają organizatorzy.

Więcej tutaj: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/niepodlegla-mojaflaga—wywies-flage

Fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki