Na Mazowszu będą modlić się za zmarłego Papieża Seniora

W najbliższy czwartek (5 stycznia) w Watykanie odbędzie się pogrzeb zamarłego dwa dni temu Papieża Seniora Benedykta XVI. O modlitwy w jego intencji poprosił biskup płocki Szymon Stułkowski.

– Prosimy Księży Proboszczów o zorganizowanie we wszystkich parafiach Diecezji Płockiej okolicznościowego nabożeństwa z homilią w intencji Zmarłego Papieża Seniora Benedykta XVI w dniu pogrzebu w czwartek, 5 stycznia 2023 r., i – w miarę możliwości – o odprawienie Mszy św. w jego intencji. Prosimy także, aby w kościołach Diecezji Płockiej, w dniu pogrzebu o godz. 9.30 rozbrzmiały kościelne dzwony – napisał ordynariusz płocki.

1 stycznia w bazylice katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Płocku biskup Szymon Stułkowski przewodniczył Mszy św. w intencji zmarłego Papieża Seniora, koncelebrowanej przez biskupów seniorów Piotra Liberę i Romana Marcinkowskiego oraz biskupa pomocniczego Mirosława Milewskiego. – Papież Benedykt XVI był stróżem ogólnoludzkich wartości. Podziękujmy mu za jego miłość do Polski i Polaków, rodaków Jana Pawła II – powiedział w homilii biskup Roman Marcinkowski.

Więcej na:https://www.diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/ks-biskup-r-marcinkowski-benedykt-xvi-byl-strozem-ogolnoludzkich-wartosci

red

Fot. diecezjaplocka.pl