Narkotykowe uprawy w powiecie płońskim

W ciągu kilku dni policjanci z Komendy w Płońsku zlikwidowali dwie uprawy konopi indyjskich. Jedna z nich znajdowała się w… lesie.

Płońscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w miniony piątek weszli na teren jednej z posesji w gminie Sochocin. -Funkcjonariusze mieli informacje, że mieszkający tam 33-latek nielegalnie uprawia konopie indyjskie. W trakcie przeszukania budynków gospodarczych oraz przyległego terenu, za stodołą, na niezagospodarowanej działce kryminalni znaleźli 3 doniczki z krzewami konopi. Mieszkaniec gm. Sochocin, zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, dobrowolnie wskazał wydeptaną ścieżkę prowadzącą do lasu. Niedaleko od zabudowań, w gęstych zaroślach, policjanci ujawnili 10 kolejnych krzewów, rosnących bezpośrednio w gruncie – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Płońsku kom. Kinga Drężek-Zmysłowska. – Zatrzymany 33-latek przyznał, że uprawiał konopie od kilku miesięcy, nasiona kupił przez Internet, a sadzonki, by szybciej rosły podlewał odżywką do storczyków.. Mężczyzna usłyszał już związany z tym zarzut.

Kolejne 17 krzewów konopi indyjskich policjanci wykryli w gminie Raciąż.

– Tym razem funkcjonariusze realizowali czynności na terenie jednej z posesji w gm. Raciąż. Zamieszkująca tam 23-latka, uprawiała konopie indyjskie w szklarni oraz za budynkiem gospodarczym. Kryminalni zabezpieczyli w sumie 17 krzewów w różnej fazie wzrostu, które zasadzone były bezpośrednio w gruncie. Młoda kobieta przyznała, że wszystkie rośliny należą do niej, sama ich doglądała i nawoziła, by szybciej rosły. Twierdziła jednak, iż uprawiała je jedynie na własny użytek, do celów leczniczych – informuje kom. Kinga Zmysłowska-Drężek. – 23-latka została zatrzymana i usłyszała zarzuty.

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – nielegalna uprawa konopi zagrożona jest karą do trzech lat więzienia.

Red

Fot. KPP Płońsk