Nastolatka z Ciechanowa pokonała koronawirusa

Pierwsza zachorowała w powiecie ciechanowskim – jest już zdrowa. Nastolatka z Ciechanowa, u której 25 marca stwierdzono zakażenie koronawirusem – pokonała chorobę.

Jak się dzisiaj (niedziela, 12 kwietnia) dowiedzieliśmy w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczno-Sanitarnej w Ciechanowie: po 12 dniach przebywającej w domowej izolacji nastolatce wykonano badanie na obecność wirusa Sars-Cov-2, które dało wynik ujemny. Po upływie doby badanie powtórzono – z takim samym rezultatem. Wyniki badań i opinia lekarza, że nastolatka nie wykazuje objawów klinicznych choroby – spowodowały, że została uznana za wyleczoną.

Przypomnijmy, że wcześniej z ciechanowskiego szpitala wypisano jako wyleczonego z covid-19 35-letniego mieszkańca Mławy.

Komunikat ciechanowskiego Sanepidu z niedzieli 12 kwietnia, stan na godz. 13:

Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 123/ (2). Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 88/(0). Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 0/(0). Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 1 / (0). Liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 1/ (1). Liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 0.

Fot. pixabay.com