Nastoletni podejrzani o włamania i kradzieże

Ciechanowscy policjanci ustalili podejrzanych o kradzieże oraz włamania do sklepów i miejskiej skarbonki. Dwie osoby już usłyszały zarzuty. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

– W nocy z 31 maja na 1 czerwca w Ciechanowie na osiedlu Bloki doszło do kradzieży z włamaniem do sklepu, skąd sprawcy ukradli artykuły spożywcze o wartości około 200 złotych oraz gotówkę o wartości blisko 1000 złotych. Dodatkowo sprawcy usiłowali włamać się do dwóch innych sklepów uszkadzając tym samym witryny sklepowe. Tej samej nocy Ci sami sprawcy ukradli skrzynkę pocztową na listy. Policjanci kilka godzin po zgłoszeniu ustalili sprawców. Są to czterej nastolatkowie, mieszkańcy powiatu ciechanowskiego oraz Ciechanowa. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że wytypowane osoby brały udział również w kradzieży z włamaniem do skarbonki umieszczonej w centrum Ciechanowa. W nocy z soboty na niedzielę sprawcy zbili szybę w skarbonce a następnie ukradli 4 tysiące złotych – informuje podkom. Bożena Kuklak z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Dwóch 17-letnich mieszkańców powiatu ciechanowskiego już usłyszało zarzuty. Funkcjonariusze łącznie przedstawili sześć zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem, w których brali udział nastolatkowie.

red