Natalia awansowała na Mistrzostwa Polski

Natalia Maksymiuk (na zdjęciu w czerwonym ochraniaczu) z Miejskiego Ogniska TKKF Promyk w Ciechanowie awansowała do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Taekwondo Olipmijskim, które odbędą się w czerwcu w Puławach.Ogólnopolska eliminacja do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Taekwondo olimpijskim odbyła się w kwietniu w Bełżycach . W turnieju wystartowało dwoje zawodników  Miejskiego Ogniska TKKF Promyk w Ciechanowie : Natalia Maksymiuk w kat. wag. 53 kg i Krzysztof Achciński w kat. wag.  59 kg.

Bardzo dobry start w śród młodzieżowców zanotowała Natalia Maksymiuk zdobywając III miejsce  i awans na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, które w dniach 22-23 czerwca odbędą się w Puławach . Natalia o wejście do finału przegrała nieznacznie jednym punktem ze zwyciężczynią tej kategorii, Justyną Pałaszewską z UKS Piętnastka Bydgoszcz.

Drugi z zawodników Promyka , Krzysztof Achciński startujący w śród juniorów przegrał pierwszą walkę eliminacyjną i odpadł z turnieju.

Po wcześniejszych turniejach eliminacyjnych  do Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w dniach  9-10 czerwca w Śremie  awansowało sześcioro zawodników Promyka : Michał Brym, Wiktor Piotrowski, Wiktor Komorowski, Ewelina Chmielewska, Karolina Dworzyńska i Radosłwa Walendziak.

www.taekwondo-ciechanow.pl