Nie daj się oszukać fałszywemu pracownikowi ciechanowskich Wodociągów

Do mieszkań samotnie mieszkających seniorów pukali już oszuści podający się za pracowników gazowni, elektrowni, opieki społecznej i innych służb publicznych. Teraz przyszła kolej na przestępców podszywających się pod pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

– W związku z pojawiającymi się informacjami o oszustach podszywających się pod pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Ciechanowie, miasto prosi szczególnie seniorów o zachowanie ostrożności przy wpuszczaniu osób postronnych do domów i mieszkań – apeluje rzeczniczka Urzędu Miasta Paulina Rybczyńska.

Rzeczniczka podaje informacje, które pozwolą rozpoznać i zweryfikować, czy mamy do czynienia z pracownikami miejskiej spółki. – Pracownicy miejskiej spółki Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Ciechanowie nie prowadzą żadnych kontroli instalacji wewnętrznych w mieszkaniach budynków wielorodzinnych – wyjaśnia. – W budynkach jednorodzinnych kontrole wodomierzy prowadzone są wyłącznie przez uprawnionych, posiadających identyfikator pracowników ZWiK ubranych w stroje służbowe z logo spółki, poruszających się wyłącznie oznakowanymi pojazdami służbowymi. Także monterzy oraz pracownicy pogotowia wodociągowo-kanalizacyjnego ZWiK ubrani są zawsze w stroje z logo spółki i przybywają na miejsce zdarzenia oznakowanym autem.

Tożsamość osób wykonujących odczyty wodomierzy i pracowników Spółki ubiegających się o wstęp na teren nieruchomości można każdorazowo zweryfikować prosząc o okazanie legitymacji służbowej wraz z upoważnieniem bądź u dyspozytora pracującego całą dobę pod numerem alarmowym 994.

Paulina Rybczyńska
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ciechanów