“Nie” – dla likwidacji Biura Obsługi Klienta Energi w Ciechanowie

19 samorządów (z: Ciechanowa, Mławy, Płońska, Glinojecka, gmin: Ciechanów, Płońsk, Szydłowo, Ojrzeń, Stupsk, Grudusk, Opinogóra, Gołymin, Sońsk, Strzegowo, Regimin, Sochocin, powiaty: ciechanowski, mławski i płoński) z dawnego województwa ciechanowskiego protestuje przeciwko zamiarowi likwidacji przez spółkę Energa jej ciechanowskiego Biura Obsługi Klienta.

Sygnatariusze protestu skierowanego Energa Obsługa i Sprzedaż sp. z o.o. w Gdańsku piszą, że ta decyzja i pozostawienie tylko jednego BOK-u w Płocku (dwa lata temu zamknięto biuro w Płońsku, a rok temu w Mławie) znacznie utrudni życie ok. 160 tys. klientów Energi na tym terenie – tak odbiorców indywidualnych, jak i firm oraz instytucji.

Sprawę protestu poruszył na wtorkowej sesji Rady Gminy Ciechanów jeden z sygnatariuszy listu wójt gminy Marek Kiwit.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=Q_ufXCv91Po’]

Protestujący dali Enerdze do zrozumienia, że mogą być „zmuszeni do działań, żeby nasi mieszkańcy i przedsiębiorcy wybierali takie zakłady, które gwarantują bezpieczny i bezpośredni kontakt ze sobą…”.

List trafił także do marszałek Sejmu Ewy Kopacz, marszałka Mazowsza Adama Struzika, posłów : Leszka Millera, Roberta Kołakowskiego, Mirosława Koźlakiewicza i senatora Jana Marii Jackowskiego.

a