Nie przechodź przez tory !

Nie opłaca się droga na skróty przez tory kolejowe. Można stracić zdrowie, a nawet życie, albo zostać przyłapanym przez policjantów. Wtedy kosztuje to 50 zł mandatu.


Dzisiaj (wtorek, 12 maja) policjanci z ciechanowskiej drogówki prowadzą akcję „Bezpieczny niechroniony”. – Celem działań jest podniesienie świadomości   mieszkańców powiatu  o istniejących zagrożeniach, na które  narażeni są piesi, kierujący jednośladami oraz  dzieci  spędzające czas na łyżworolkach i podobnym sprzęcie rekreacyjnym – informuje rzecznik policji nadkomisarz Leszek Goździewski.

– Policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby  przekraczające jezdnię w miejscu gdzie jest to zabronione. Dzisiaj  w zainteresowaniu funkcjonariuszy znalazły się też torowiska, przez  które mieszkańcy Ciechanowa idą na skróty  do pracy i szkoły. W uzasadnionych przypadkach policjanci stosują pouczenie, zwykle kończy się to mandatem karnym. W okresie poprzedzającym wakacje  policjanci z ciechanowskiej drogówki  prowadzą wzmożone działania  na drogach oraz uczestniczą w spotkaniach z dziećmi. Wszystko po to, by było bezpiecznie.

a