Nie żyje Grzegorz Wróblewski. Odszedł dobry człowiek

Nie żyje Grzegorz Wróblewski, były kierownik ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Zmarł 22 sierpnia w wieku 74 lat. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 27 sierpnia w Ciechanowie. Msza św. pogrzebowa – godz. 12. – kościół pw. św. Franciszka z Asyżu przy ul. Batalionów Chłopskich.

Ciechanowianin, absolwent I LO im. Zygmunta Krasińskiego, Pomaturalnego Studium Ekonomicznego w Ciechanowie,  Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1999-2008 pracował w Starostwie Powiatowym w Ciechanowie, gdzie był m.in. kierownikiem wydziału komunikacji. Do 2016 r., do odejścia na emeryturę kierował ciechanowską delegaturą Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Od 1995 r. był urzędnikiem administracji publicznej. W latach 1999 – 2008 pracował w Starostwie Powiatowym w Ciechanowie. Od 2008 r. do 2016 r. był kierownikiem ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

–  Zmarł Grzegorz Wróblewski, mój poprzednik na stanowisku kierownika delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie.
Wielkie wyrazy współczucia dla rodziny Grzegorza. Pamiętam w modlitwie o Grzegorzu, który mimo zmiany władzy na stanowisku, które objąłem po nim, okazywał mi zawsze wsparcie i sympatię. Taki to był CZŁOWIEK! Otwarty na innych i uśmiechnięty. Spoczywaj w pokoju drogi Kolego… Panie Boże daj mu proszę wieczny odpoczynek – napisał na FB starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski.

– Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Grzegorza Wróblewskiego. Przez wiele lat związanego ze Starostwem Powiatowym w Ciechanowie i wieloletniego Kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie. Pozostanie w naszej pamięci jako osoba niezwykle zaangażowana w życie naszej lokalnej społeczności o ogromnej kulturze osobistej
i szacunku dla drugiego człowieka. Rodzinie i najbliższym składam szczere wyrazy współczucia. Pokój Jego Duszy – skomentowała na FB starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak. – Ogromny żal i smutek gdy odchodzą tacy Ludzie. Wyrazy współczucia dla Rodziny – komentował były burmistrz Glinojecka Waldemar Godlewski.

Tygodnik Ilustrowany – Nowocześnie z Tradycjami

Dobry, życzliwy, pogodny człowiek

W mojej pamięci Pan Grzegorz pozostanie zawsze uśmiechniętym, skorym do pomocy innym, a przy tym niezwykle skromnym człowiekiem. Pamiętam sytuację sprzed kilkunastu lat, dla mnie wtedy wydawałoby się beznadziejną. Poprosiłem o pomoc Pana Grzegorza… Panie Marku, pan się nie martwi – zobaczymy co da się zrobić. Dało się…

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Rafale – serdeczne wyrazy współczucia z powodu śmierci Taty.

Marek Szyperski

Fot. FB Joanny Potockiej-Rak