Nie żyje mała dziewczynka. Prawdopodobnie zatruła się chemikaliami

Tragedia w powiecie ciechanowskim. Najprawdopodobniej w wyniku zatrucia substancjami chemicznymi zmarła 3,5 roczna dziewczynka. Ciechanowska policja pod nadzorem prokuratury prowadzi postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

Do tragicznego  w skutkach zdarzenia doszło wczoraj (13 września) w jednej z miejscowości powiatu ciechanowskiego. – Służby ratunkowe otrzymały informacje, o złym samopoczuciu mieszkańców domu jednorodzinnego, rodzice oraz 3,5 roczna dziewczynka mieli objawy zatrucia. Dziewczynka wraz z matką zostały przewiezione do szpitala. Według wstępnych ustaleń, objawy zatrucia mogły być spowodowane niewłaściwym zastosowaniem środków gryzoniobójczych – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie nadkom. Jolanta Bym. – Z uwagi na zły stan zdrowia dziewczynka została przetransportowana do szpitala w Warszawie. Niestety dziewczynka zmarła. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo.

Policjanci apelują o zachowanie wszelkich środków ostrożności, stosowanie zgodnie z zaleceniami oraz instrukcją obsługi środków chemicznych.

Red