Nie żyje Piotr Strojnowski

W wieku 62 lat zmarł Piotr Strojnowski, muzyk, wokalista, współzałożyciel znanego zespołu reggae “Daab” (słynny przebój lat 80. XX w. – “Ogrodu serce”, znany też pod tytułem: “W moim ogrodzie”).

Piotr Strojnowski był także terapeutą uzależnień. Przez wiele lat mieszkał w Ciechanowie, gdzie sprowadził się w 1990 r.  W 2005 r. udzielił wywiadu Bartkowi Matusiakowi z “Tygodnika Ciechanowskiego”: – “W 1990 roku trafiłeś do Ciechanowa… – Zaczął się zupełnie nowy rozdział w moim życiu. Spełniło się moje marzenie o własnym domu. Aklimatyzacja w Ciechanowie nie była łatwa. Pewną sensację wzbudzał mój wygląd: kolczyki w uszach, kitka i do tego charakterystyczne ubranie. Wychowany w Warszawie postrzegałem wówczas Ciechanów jako “ni to wiochę ni to miasto”. Musiało minąć kilka lat, bym na pytanie skąd jestem mógł odpowiedzieć – z Ciechanowa. Teraz jest to moje miasto, z którym związany poprzez przyjaciół, i przez to, czym się zajmuję”.

– Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w Poradni Leczenia Uzależnień w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym w Ciechanowie, Stacjonarnym Ośrodku Leczenia Narkomani w Toruniu. Ośrodku Leczenia Uzależnień w Janochach oraz wielu innych prywatnych placówkach odwykowych. Był koordynatorem i założycielem Punktów Konsultacyjnych do Spraw Uzależnień między innymi w Ciechanowie, Mławie czy Pułtusku. Współzałożyciele i współwłaściciel Centrum Psychoterapii i Psychoedukacji TOT w Ciechanowie. Był konsultantem przy tworzeniu programu terapeutycznego dla narkomanów przez Fundację Batorego – czytamy m.in. na https://medjol.pl/piotr-strojnowski

Fot. medjol.pl