Niebezpiecznie na drogach i ulicach

56-letnia motorowerzystka zginęła na miejscu w Ujazdówku, 4 sierpnia, na drodze krajowej nr 60.

Jak informuje rzeczniczka ciechanowskiej policji podkom. Jolanta Bym: – Kobieta jadąc od strony Ciechanowa podczas skrętu w lewo zderzyła się z motocyklistą jadącym z przeciwnego kierunku. 35-letni motocyklista i jego o rok starszy pasażer (obydwaj mieszkańcy powiatu ciechanowskiego) trafili do szpitali. Trwa śledztwo.

Niebezpiecznie było także w powiecie mławskim. Na drodze Wieczfnia Kościelna – Załęże 41-letni motorowerzysta najechał na prowadzącego rower 64-latka, który ranny został odwieziony do szpitala. Motorowerzysta miał ponad 2 promile alkoholu.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=YDlTIQ7o9yU’]

Zdjęcia: KPP Ciechanów, KPP Mława

Trwa także śledztwo w sprawie tragicznego wypadku, w którym zginęła 44-letnia kobieta, mieszkanka Mławy. Do zdarzenia doszło 04 sierpnia o godz. 18:05, na ul. Reymonta w Mławie.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca samochodem marki Volkswagenem Polo, 21-letnia mieszkanka pow. działdowskiego, jadąc ul. Reymonta w kierunku ul. Sienkiewicza, nie zachowała szczególnej ostrożności zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych. Nie ustąpiła pierwszeństwa znajdującym się na przejściu przechodniom i doprowadziła do ich potrącenia. Przybyli na miejsce policjanci podjęli resuscytację poszkodowanej do czasu przybycia karetki pogotowia. Pomimo wspólnych działań reanimacyjnych funkcjonariuszy policji i straży pożarnej w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 44-letnia mieszkanka Mławy, natomiast 48-letni mławianin z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Mławie. Kierująca Volkswagen Polo, była trzeźwa. Policja i prokuratura ustalają szczegółowo przebieg  oraz wszelkie  przyczyny tego tragicznego zdarzenia  – informuje sierż. sztab. Aneta Prusik z mławskiej policji.