Nielegalne automaty w rękach mazowieckiej KAS

Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skutecznie walczą z nielegalnym hazardem. 466 nielegalnych automatów do gier hazardowych zabezpieczono w pierwszym półroczu. Wartość szacunkowa zatrzymanych urządzeń to ponad 5,5 mln złotych.

Tylko w ostatnich tygodniach funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu  Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS) zlikwidowali trzy nielegalne kasyna działające w Kozienicach, Warszawie i Ząbkach. Zlokalizowane były w różnych lokalach, w tym m.in. w wolnostojącym barakowozie. Wszystkie miejsca były monitorowane, co miało pomagać w selekcji klientów. Łącznie zajęto 11 włączonych i gotowych do gry automatów. 

Ujawnione automaty zostały zajęte do spraw karnych skarbowych i przewiezione do magazynu likwidacyjnego Izby.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Co więcej, za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, czy zezwolenia, grozi odpowiedzialność karna – wysoka grzywna, do 3 lat więzienia, albo obie te kary łącznie.

Przypominamy, że uprawianie hazardu może prowadzić do uzależnienia, na które najbardziej narażeni są młodzi ludzie, często jeszcze dzieci. Dlatego też zwalczanie oraz przeciwdziałanie przestępczości hazardowej jest jednym z priorytetowych zadań KAS.

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne