Nielegalny “dymek” za prawie 2 miliony złotych

– Działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego pułtuskiej Policji doprowadziły do rozbicia grupy przestępczej, której członkowie produkując i handlując nielegalnymi papierosami narazili Skarb Państwa na uszczuplenia podatku akcyzowego wynoszące blisko 2 mln zł. Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali 5 mężczyzn i zabezpieczyli blisko 3 tony krajanki tytoniowej oraz samochody dostawcze – poinformowała dzisiaj (wtorek, 11 czerwca) kom. Milena Kopczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

Policyjna akcja miała miejsce w ubiegłym tygodniu. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku w gminie Pokrzywnica rozbili grupę zajmującą się nielegalną produkcją papierosów. – W trakcie przeszukania jednej z nieruchomości funkcjonariusze zlikwidowali fabrykę, w której działały urządzenia służące do produkcji i rozdrabniania tytoniu. Oprócz profesjonalnej linii mundurowi zabezpieczyli blisko 3 tony krajanki tytoniowej i samochody dostawcze – relacjonuje kom. Milena Kopczyńska. – O skali przedsięwzięcia może świadczyć fakt, że czynności trwały kilka dni, a zabezpieczony towar wraz z maszynami był przewożony do magazynów od świtu do późnych godzin wieczornych.

Podczas akcji zatrzymano pięć osób, mieszkańców okolic Radomia w wieku od 34 do 46 lat. Wszystkim postawiono zarzuty karne. Sąd przychylił się do wniosku Policji i Prokuratora Rejonowego w Pułtusku, stosując wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. – Zatrzymanym grozić może kara pozbawienia wolności oraz wysokie kary grzywny. Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłacenia podatku oraz akcyzy blisko 2 miliony złotych – dodaje kom. Kopczyńska.

red

Fot. KPP w Pułtusku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *