Nielegalny hazard. Służby zarekwirowały kilkanaście „jednorękich bandytów”

To była wspólna akcja funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie i policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

– 26 lutego, podczas akcji służby zlikwidowały nielegalny punkt hazardowy na terenie Pułtuska. Zabezpieczono 7 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz ponad 7 tys. zł pochodzących z urządzeń – relacjonuje kom. Milena Kopczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. – To natomiast nie koniec, kolejnego dnia (27.02) pułtuska policja otrzymała zgłoszenie o uszkodzeniu witryny, jak się okazało, w tym samym lokalu, który dzień wcześniej był w zainteresowaniu funkcjonariuszy, a w pomieszczeniu – ponownie widok działających automatów. W trakcie wykonywanych czynności zabezpieczonych zostało kolejnych 7 urządzeń, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym oraz gotówka w kwocie przekraczającej 1100 zł.

Policjanci przypominają:

Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie. Za każdy nielegalny automat nakładana jest też kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł. Dotyczy ona zarówno osoby urządzającej nielegalne gry hazardowe, jak również właściciela lokalu, w którym działają niezarejestrowane automaty.

Red

Fot. KPP w Pułtusku