Nieodpowiedzialne, niebezpieczne zachowania kierowców

Trzech kierowców odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drogach powiatu ciechanowskiego. – Jazda pod wpływem alkoholu, przekroczenie dozwolonej prędkości czy kierowanie pojazdem bez uprawnień to tylko nieliczne naruszenia przepisów, na które funkcjonariusze ciechanowskiej komendy  zwracają uwagę informuje oficer prasowy KPP Ciechanów podkom. Ewa Brzezińska.

We wtorek (9 marca) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na Al. Niepodległości w Ciechanowie zatrzymali do kontroli drogowej hyundaia, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h. – Niektórzy kierowcy rozpoczęli już sezon motocyklowy. Dla 17 latka rozpoczął się on niefortunnie. Wczoraj ciechanowscy policjanci z Mazowieckiej Grupy Speed na ul. Orylskiej zatrzymali do kontroli kierowcę Kawasaki. W trakcie kontroli okazało się że mężczyzna kierował motocyklem nie posiadając do tego uprawnień – informuje podkom. Ewa Brzezińska.

Również wczoraj ok. godz. 20.20 w Gąsocinie policjanci z Posterunku w Płońsku sprawdzili informację o nietrzeźwym kierowcy. – Na ul. Strażackiej zatrzymali  auto do kontroli. W trakcie sprawdzenia 29 – letniego kierującego w policyjnych systemach okazało się że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on trzy promile alkoholu w organizmie – informuje rzeczniczka ciechanowskiej Policji.  

W trosce o bezpieczeństwo na naszych drogach apelujemy o świadome i odpowiedzialne zachowanie oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego – przypomina podkom. Ewa Brzezińska.  

red