Nietrzeźwa wiozła małe dziecko. Teraz może nawet trzy lata spędzić w więzieniu

1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miała 25-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego, która jechała autem wioząc trzyletnie dziecko.

18 kwietnia ok. 19.20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwej kierującej pojazdem marki Skoda, która może przewozić nieletnie dziecko. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy ciechanowskiej komendy, którzy udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwej 25-letniej mieszkance powiatu ciechanowskiego.

-Patrol Policji w Babach, gm. Ciechanów zatrzymał do kontroli kierującą skodą. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u 25-letniej kierującej wykazało 1,5 promila. Kobiecie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Ponadto znajdując się w stanie nietrzeźwości przewoziła ona 3-letnie dziecko, narażając je jednocześnie na ogromne niebezpieczeństwo. Dziecko wraz z pojazdem przekazano na miejscu rodzinie – informuje sierż. sztab. Aneta Janowska.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na min. 3 lata oraz nawiązka w wys. 5 tys. zł.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności i trzeźwość na drodze. Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Powodując wypadek drogowy narażają zarówno innych jak i siebie samych na utratę zdrowia a nawet życia.