Nietrzeźwi rodzice wieźli czwórkę dzieci

Ojciec za kierownicą z 1,8 promila alkoholu, jego żona – 2 promile, a w aucie czworo ich dzieci w wieku od dwóch do siedmiu lat.

W ostatnią niedzielę (7 czerwca) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie otrzymał zgłoszenie o jadącym w Woli Młockiej volvo, w którym znajduje się nietrzeźwe małżeństwo z małymi dziećmi. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z ciechanowskiej komendy, którzy udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu 37-letniemu mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego.

-Patrol Policji w miejscowości Wola Młocka gm.  Glinojeck zatrzymał do kontroli kierującego pojazdem volvo. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u 37-letniego kierującego wykazało 1,80 promila. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami W pojeździe oprócz kierowcy znajdowała się jego partnerka oraz czwórka dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Po sprawdzeniu zawartości alkoholu w organizmie u kobiety badanie wykazało 2 promile. Ponadto dzieci były przewożone w samochodzie bez wymaganych fotelików co mogło narazić je na ogromne niebezpieczeństwo – relacjonuje podkom. Ewa Brzezińska z KPP Ciechanów.  

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na min. 3 lata oraz nawiązka w wys. 5 tys. zł.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności i trzeźwość na drodze. Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Powodując wypadek drogowy narażają zarówno innych jak i siebie samych na utratę zdrowia a nawet życia.