Nietrzeźwi wciąż jeżdżą po drogach powiatu ciechanowskiego

Wczoraj (środa, 11 stycznia) ciechanowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich spowodował kolizję i próbował uniknąć odpowiedzialności odjeżdżając z miejsca zdarzenia, drugi natomiast kierował samochodem w stanie nietrzeźwości już kolejny raz w tym miesiącu. Obydwaj kierujący odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

– O godz. 15.30 dyżurny ciechanowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że kierujący bmw uderzył w tył alfa romeo, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci wydziału ruchu drogowego pojechali we wskazane miejsce, gdzie jak się okazało zgłaszający ujął już sprawcę zdarzenia. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna kierował pojazdem mając w organizmie blisko pół promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego i kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu – informuje mł. asp. Aneta Podgórska z KPP w Ciechanowie. – Około godz. 17.45 w Glinojecku policjanci zatrzymali do kontroli kierującego bmw 31-latka, który poruszał się samochodem z niesprawnym oświetleniem. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 31-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto w ubiegłym tygodniu także kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, że każdy kierowca pod wpływem alkoholu, nie tylko łamie prawo, ale stanowi również  ogromne zagrożenie na drodze. Nie możemy dawać przyzwolenia na kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu. Wspólnie możemy przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach – apelują ciechanowscy policjanci.

red