Nietrzeźwi wciąż siadają za kierownicę

Nietrzeźwy motorowerzysta i nietrzeźwy kierowca auta. W dodatku obydwaj z zakazem prowadzenia pojazdów. Teraz znów staną przed sądem.

-W minioną sobotę około godz. 16.15 policjanci ciechanowskiej komendy policji otrzymali zgłoszenie że drogą krajową nr 60 w Gołyminie Ośrodku porusza się motorowerzysta, którego tor jazdy wskazuje że może być nietrzeźwy. Policjanci na stacji paliw ujawnili motorower marki bassa, a w wyniku poszukiwań znaleźli mężczyznę, który kierował motorowerem. Badanie na zawartość alkoholu kierującego wykazało, że mężczyzna miał  ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto 33 – letni mężczyzna posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje wysokie kary grzywny – informuje podkom. Ewa Brzezińska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – 15 lutego o godz. 16:15 w miejscowości Przytoka funkcjonariusze ciechanowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego oplem corsą. Kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że miał on ponad dwa i pół promila. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się że 26 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Mężczyzna musi się teraz liczyć z konsekwencjami karnymi swojego postępowania.

Policjanci apelują aby reagować i uniemożliwiać jazdę osobom, które chcą kierować pojazdem mimo wcześniejszego spożywania alkoholu. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się tragedią.

W sobotę w miejscowości Przytoka policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego, który kierował pojazdem pomimo braku uprawnień ponadto był nietrzeźwy.