Nietrzeźwy przyjechał autem po wódkę i drugie śniadanie

Do trzech lat więzienia i wysoka grzywna grożą 42-latkowi, który przyjechał autem do sklepu po wódkę i drugie śniadanie. Policjanci zatrzymali go dzięki zgłoszeniu od przypadkowego świadka. Zatrzymany miał ponad 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w czwartek (16 maja) w Radzanowie, pow. mławski. – Dyżurnego mławskiej policji zaalarmowała anonimowa osoba, przekazując informację o podejrzanym zachowaniu kierowcy, który wyraźnie nie panował nad pojazdem. Interweniujący patrol ruchu drogowego, chwilę po zgłoszeniu, zatrzymał podejrzanego kierowcę na parkingu, w pobliżu jednego ze sklepów. 42-latek miał ponad 3 promile alkoholu. W sklepie kupił dwie butelki wódki, które trzymał w zasięgu ręki. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami, alkoholem popijał drugie śniadanie – relacjonuje asp. sztab. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. – Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jego samochód został zabezpieczony na poczet przyszłej kary. Kierowca stracił prawo jazdy w czterech kategoriach. W piątek (17.05) usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Natychmiastowa reakcja anonimowego świadka zapobiegła niebezpieczeństwu. Takie zgłoszenia ratują zdrowie i życie. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112 i przekazać informację.

red

Fot. KPP w Mławie