Niszczą wyborcze banery. Policja szuka sprawców

Do wyborów parlamentarnych pozostał niespełna miesiąc, kampania wyborcza trwa w najlepsze i tradycyjnie, jak przed każdą elekcją trwa „wojna” banerowa – do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie trafiły już dwa zawiadomienia w tej sprawie.

– Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie uszkodzenia baneru wyborczego, który był powieszony przy ul. Augustiańskiej (ujawniono 11 września) oraz kradzież baneru wyborczego z budynku przy ul. Śląskiej w Ciechanowie  zgłoszona w dniu 13 września br. – poinformowała nas oficer prasowy KPP Ciechanów kom. Jolanta Bym.

Obydwa doniesienia dotyczą banerów kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. – Niszczenie banerów to efekt bezradności totalnej opozycji – komentuje na swym profilu FB wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Rafał Romanowski, kandydujący do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Romanowski poinformował nas, że jego banerów zniszczono ok. 10.

Ale atakowane są też banery kandydatów z innych list – np. Łukasza Lewandowskiego z PSL czy Adama Krzemińskiego z Koalicji Obywatelskiej. A kom. Jolanta Bym przypomina, że niszczenie banerów wyborczych jest zagrożone karą aresztu lub grzywny.

Fot. FB/ Rafał Romanowski