Niszczył samochody, atakował policjantów, groził, że ich zabije

Do 10 lat więzienia grozi zatrzymanemu wczoraj (poniedziałek, 5 czerwca), 52-letniemu mieszkańcowi Mławy, który za pomocą belek z gwoździami, zaatakował interweniujących policjantów.

– Uszkodził dwa zaparkowane samochody a następnie zabarykadował się w budce na terenie pobliskiego targowiska. Groził policjantom pozbawieniem życia. Został obezwładniony i zatrzymany – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

Do zdarzenie doszło przed godz. 20. Dyżurny mławskiej KPP odebrał zgłoszenie, dotyczące mężczyzny, który uszkadza zaparkowane na ulicy,  w pobliżu miejskiego targowiska pojazdy. Interweniował patrol prewencji, który wjeżdżając na ulicę przy targowisku, został zaatakowany przez agresywnego mężczyznę.

– Agresywny mężczyzna uderzał drewnianą belką z gwoździami w przednią i boczną szybę radiowozu rozbijając je i  raniąc policjanta. Patrol odjechał kilka metrów dalej, by pozostawić radiowóz i zatrzymać agresora. Mężczyzna, na widok interweniujących policjantów, uciekł do pobliskiej budki na targowisku i zabarykadował się. Wewnątrz miał pojemnik z benzyną, łom i belki nabite gwoździami. Interweniujący policjanci wezwali wsparcie. Agresywny mężczyzna groził, że ich zabije. W pewnym momencie opuścił swoją kryjówkę i wymachując belką z gwoździami uderzył nią jednego z funkcjonariuszy. Został natychmiast obezwładniony i zatrzymany – informuje pani rzecznik.

Jak się okazało, 52-letni mieszkaniec Mławy, był trzeźwy. Z miejsca interwencji, został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej i pobrano krew do badań na obecność środków odurzających w organizmie. 

– Został osadzony w policyjnym areszcie. Dwaj policjanci wymagali zaopatrzenia medycznego. Agresor odpowie za czynną napaść na policjantów z użyciem niebezpiecznego narzędzia, grożenie im pozbawieniem życia oraz  przestępstwo uszkodzenia mienia. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Czynności mławskiej policji realizowane są pod nadzorem prokuratora rejonowego – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

red

Fot. KPP w Mławie