Nocne zderzenie ciężarówki z piaskarką. Dwaj kierowcy w szpitalu

Do wypadku doszło dzisiaj (środa, 8 marca) w nocy, w pobliżu Nowej Wsi (gmina Szydłowo), w powiecie mławskim na drodze krajowej S7. Kierowcy zostali przewiezieni do szpitala. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący scanią uderzył w tył renault. Ruch  w kierunku Warszawy był zablokowany przez kilka godzin, policja wyznaczyła objazdy.

– Jak wynika z ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia drogowego, kierujący ciężarową scanią, 51-letni mieszkaniec Olsztynka, jadąc w kierunku Warszawy, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w tył jadącego przed nim, ciężarowego renault. W wyniku uderzenia, doszło do wywrócenia się renault, pojazd uderzył w bariery. Kierujący renault, 44-letni mieszkaniec Mławy oraz kierowca scanii, zostali przewiezieni do szpitala w Mławie, byli trzeźwi. Po udzieleniu  im pomocy medycznej, opuścili szpital. Trwają dalsze czynności Policji – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Nocami temperatura spada poniżej zera, tworzą się niebezpieczne, lokalne oblodzenia. W takich warunkach chwila nieuwagi, niedostosowanie prędkości, mogą doprowadzić do groźnego zdarzenia drogowego.

red

Fot. KPP w Mławie