Nocny pożar domu w Kargoszynie

Przez prawie 2,5 godz. strażacy gasili pożar domu w Kargoszynie, gm. Ciechanów. Na szczęście nie ucierpiał nikt z pięcioosobowej rodziny.

Ogień, w domu przy ul. Chruszczewskiej, wybuchł dzisiaj (środa, 24 czerwca) po północy w pomieszczeniu gospodarczym. Płomienie objęły konstrukcję dachu.

Oto relacja oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie mł. kpt. Damiana Kołpaczyńskiego: – Pożar wydostawał się na zewnątrz pomiędzy dachówkami w kalenicy budynku. W budynku obecni byli mieszkańcy – 5 osób w tym jedno dziecko – nie odnieśli żadnych obrażeń. Kierujący działaniami ratowniczymi polecił zabezpieczyć teren zdarzenia, podać prąd wody do pomieszczenia gospodarczego wewnętrzną klatką schodową, dokonać rozbiórki wykończenia i ugasić palącą się konstrukcję. Następnie strażacy sprawili drabinę przystawną do dachu budynku i podali drugi prąd wody. W dalszej fazie z kosza samochodu SCH-30 zdemontowano część dachówek i dogaszono pożar kalenicy podając trzeci prąd wody. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono pomieszczenia poprzez otwarcie okien i wykonując otwór w konstrukcji dachu. W trakcie działań miejsce zdarzenia zostało oświetlone przy użyciu masztu przewoźnego.

Później pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną – wykluczając pozostawienie zarzewi ognia – nie stwierdzono zagrożenia. – Ze względu na przelotne opady deszczu i charakter obiektu (budynek mieszkalny) dach został zabezpieczony plandeką w miejscu pożaru – relacjonuje mł. kpt. Kołpaczyński.

W akcji gaśniczej wzięły udział cztery zastępy straży pożarnej.

Fot. KP PSP Ciechanów