Nowe wozy, nowa kolorystyka, nowy napęd

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Ciechanowie ma dwa nowe samochody do odbioru odpadów z terenu miasta. Są to dwa napędzane gazem auta iveco. Posłużą do odbioru odpadów zmieszanych oraz jak posegregowanych.

– Auta są wyposażone w nowoczesne i przyjazne dla środowiska silniki zasilane gazem z normą EURO 6. Samochody napędzane CNG emitują znacznie mniejszą liczbę cząstek pyłu zawieszonego oraz tlenków azotu – substancji przyczyniających się do powstawania smogu i zanieczyszczeń. Na terenie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych przy ul. Gostkowskiej zamontowano dwustanowiskową stację ładowania nowych samochodów – informuje rzecznik Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska. – Do ich atutów należy cicha praca układu napędowego, co ma szczególne znaczenie podczas realizacji odbioru odpadów z terenów zurbanizowanych.

Jak informuje pani rzecznik: – Pojazdy posiadają system Xtrack, który monitoruje liczbę zabranych pojemników z danych posesji, pozycję pojazdu na trasie odbioru odpadów w danym momencie, prędkość i inne parametry. Posiadają też kamery oraz system do komunikacji pomiędzy kierowcą a ładowaczem, co wpływa na bezpieczeństwo pracy. Są wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne, które umożliwiają diagnostykę oraz kontrolę systemów bezpośrednio z kabiny kierowcy. Zabudowy pojazdów są zabezpieczone tak, by uniemożliwić wydostawanie się odebranych odpadów frakcji Bio na jezdnię.

Warto podkreślić, że nowe pojazdy są białe, podczas gdy dotychczas używane przez PUK – pomarańczowe.

Red

Fot. UM Ciechanów