Nowy radiowóz dla policjantów z Glinojecka

19 nowych radiowozów trafiło do mazowieckich policjantów w minionym miesiącu. Toyoty przekazano do Ostrołęki, Ciechanowa, Kozienic, Mławy, Ostrowi Mazowieckie, Płońska, Przasnysza, Przysuchy, Sochaczewa, Sokołowa Podlaskiego, Szydłowca, Wyszkowa i Zwolenia.

Jak informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu: – Toyoty pod maską mają silniki benzynowe o pojemności 1,8 litra, który wspomagany jest dodatkowym motorem na prąd. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu lokalnych samorządów, które przeznaczyły na ten cel 50 proc. potrzebnych środków. Druga część została sfinansowana z budżetu Komendy Głównej Policji. Nowe radiowozy są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację oraz kamerę cofania. Każdy z nowych pojazdów wart jest ponad 100 tys. zł, a pod maską ma silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra, który wspomagany jest dodatkowym motorem na prąd. Łączna moc układu hybrydowego to 122 KM. Nowe pojazdy wspomogą policjantów w poprawie bezpieczeństwa w garnizonie mazowieckim.

Jak nas poinformowała kom. Jolanta Bym, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie – radiowóz, który przypadł tutejszemu garnizonowi – służy policjantom z posterunku w Glinojecku.

Red

Fot. KWP z.s. w Radomiu