Nowy rok szkolny z koronawirusem w tle

Dyrekcja I LO im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie, w związku za zagrożeniem koronawirusem, chce wprowadzenia od 1 września nauczania hybrydowego.

Klasy II miałyby nauczanie online, a klasy I I III – lekcje w szkole. Wszyscy chętni nauczyciele z „Krasiniaka” mieliby wykonany test na koronawirusa.

Trzy dni temu w Starostwie Powiatowym w Ciechanowie odbyła się narada z udziałem wicestarosty Stanisława Kęsika i dyrektor ciechanowskiego Sanepidu Wiesławy Krawczyk. Wzięli w niej udział dyrektorzy szkół, które prowadzi powiat ciechanowski. Jednym z głównych tematów spotkania było przygotowanie szkół do rozpoczęcia roku szkolnego w warunkach epidemii.

– Większość szkół rozpocznie nauczanie w systemie stacjonarnym, jedynie I LO im. Zygmunta Krasińskiego planuje rozpoczęcie roku w systemie hybrydowym na okres dwóch tygodni. Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami szkół, z inspektorem sanitarnym, zarząd powiatu będzie podejmował stosowne decyzje w zależności od sytuacji, jaka zaistnieje – skomentował wicestarosta Stanisław Kęsik.

W szkołach będą obowiązywała maseczki na przerwach, temperatura ciała będzie mierzona przed wejściem, będzie obowiązkowa dezynfekcja rąk.

Red

Fot. Pixabay.com