O polityce, ale nie tylko

Na polityczno-kulturalnej mapie Ciechanowa pojawił się nowy punkt – „Przy muzyce o polityce”. W kawiarni Artystyczna Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki odbyło się pierwsze spotkanie z tego cyklu, którego gościem był wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski (Prawo i Sprawiedliwość).

Przepytywany przez Monikę Szyperską z Katolickiego Radia Ciechanów i licznie zebraną w kawiarni publiczność gość (w „cywilu” specjalista chirurg) mówił m.in. o tym dlaczego zajął się polityką, obowiązkach polityka, o tym co jak najszybciej usunąłby z polskiego życia politycznego.

Spotkanie przeplatali muzycznie Andrzej Kaluszkiewicz i Paweł Stańczak

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=aHJbMLtIGi8′]

Pomysłodawcą cyklu jest ciechanowski poseł Prawa i Sprawiedliwości Robert Kołakowski, a współorganizatorem – Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Północnego Mazowsza „Pro Futura”, któremu prezesuje znany ciechanowski muzyk i pedagog Andrzej Kaluszkiewicz. Patronat medialny sprawują: Extra Ciechanów, Katolickie Radio Ciechanów i www.ciechtivi.pl.

Wcześniej wicemarszałek Karczewski modlił się przy grobie senator Janiny Fetlińskiej – jednej z 96 ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r.

msz