Obwodnica Ciechanowa w rządowym programie. Przetarg – za cztery lata

Budowa obwodnicy Ciechanowa w ciągu drogi krajowej nr 60 Kutno-Ostrów Mazowiecka znalazła się w ogłoszonym właśnie rządowym programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Jak informuje ministerstwo infrastruktury: – planowana data ogłoszenia przetargu to  I kwartał 2024 r. Podstawowym celem budowy obwodnicy Ciechanowa jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogą krajową nr 60.

-Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w Ciechanowie. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego odbywającego się wokół Warszawy. Droga stanowi alternatywny objazd aglomeracji stołecznej po północnej stronie – czytamy na https://www.gov.pl/web/infrastruktura/wojewodztwo-mazowieckie – Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.

Fot. Ministerstwo Infrastruktury

W ramach tego rządowego programu w województwie mazowieckim ma zostać zbudowanych w sumie 9 obwodnic, poza Ciechanowem także m.in. w Pułtusku i Ostrołęce.