Ochotnicy z Gąsocina na podium zawodów w Mławie

Drużyna OSP Gąsocin zajęła drugie miejsce w rozegranych w Mławie zawodach sportowo – pożarniczych o Puchar Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Druhowie z Gąsocina (gm. Sońsk) nieznacznie ustąpili zwycięzcom – OSP z Różana w powiecie makowskim. Trzecie miejsce zajęła drużyna z OSP Stupsk, powiat mławski. W zawodach wystartowało 10 ekip.

– Pierwszą część współzawodnictwa stanowiła konkurencja pod nazwą „sztafeta pożarnicza 7 x 50”.

Zawodnicy biegnący na dwóch torach równocześnie mieli do pokonania w jak najkrótszym czasie dystans 350 m, na którym znajdowały się przeszkody w postaci m. in. równoważni, rowu z wodą, czy ściany. Po ukończeniu pierwszej konkurencji zawodnicy nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek, gdyż rozpoczęła się druga część rywalizacji w konkurencji „ćwiczenie bojowe”. Ten etap zawodów niezmiennie cieszy się największą popularnością wśród publiczności. Zawodnicy posiadający określone funkcje muszą w jak najkrótszym czasie zbudować stanowisko wodne, linię główną i dwie linie gaśnicze. Następnie linia zostaje nawodniona, a zawodnicy umiejętnie operując prądami wody muszą strącić z podestów pachołki oraz obrócić metalową tarczę na statywie – relacjonuje st. kpt. Jacek Dryll z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. – Mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Jarosław Nowosielski w asyście Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mławie oraz burmistrza miasta Mława Sławomira Kowalewskiego wręczył zwycięskiej drużynie piękny, złoty puchar życząc dalszych sukcesów sportowo-pożarniczych. Pozostali uczestnicy zawodów otrzymali podziękowania za udział i popularyzowanie sportu pożarniczego.

Red

Fot. ogn. Bartosz Rutkowski – KP PSP Mława