Od czwartku most w Obrębie znów będzie przejezdny

O czwartku (28 kwietnia) most na Łydyni w miejscowości Obrąb, gm. Ojrzeń – będzie znów przejezdny. – Ocena techniczna przewiduje możliwość przywrócenia obiektu do eksploatacji przy zwężeniu do jednego pasa ruchu, środkiem mostu z ruchem wahadłowym – informuje Justyna Szustowska z Powiatowego Zarządu Dróg w Ciechanowie.

Do końca maja most musi zostać naprawiony.

Przypomnijmy, że most na drodze powiatowej został zamknięty dla ruchu 19 kwietnia po tym, gdy okazało się, że nieznani sprawcy ukradli metalowe elementy konstrukcyjne przeprawy. Drogowcy wyznaczyli objazdy. Zamknięcie spowodowało poważne utrudnienia zwłaszcza dla okolicznych rolników.

– PZD w Ciechanowie podjął ekspresowe działania dotyczące oceny stanu technicznego mostu w m. Obrąb. Uprawniony inżynier z zakresu budowy dróg i mostów wydał ocenę techniczną w której stwierdza, że czasowe osłabienie konstrukcji mostu w postaci braku 22 szt. poprzecznic nie wpływa w sposób znaczący na nośność mostu – poinformowała dzisiaj media Justyna Szustowska z PZD. – Ocena techniczna przewiduje możliwość przywrócenia obiektu do eksploatacji przy zwężeniu do jednego pasa ruchu, środkiem mostu z ruchem wahadłowym.


W oparciu o ekspertyzę Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Ciechanowie wydał decyzję: nakazującą wykonanie robót budowlanych w zakresie remontu uszkodzeń na moście w terminie do 31.05.2022 r., dopuszczającą warunkowe przywrócenie mostu do eksploatacji zgodnie z zaleceniami zawartymi w ocenie technicznej.

– W związku z powyższym w dniu 28.04.2022 (czwartek) od godzin rannych, po wcześniejszym -wprowadzeniu zmienionej czasowej organizacji ruchu, planujemy przywrócić możliwość korzystania z mostu w m. Obrąb. – informuje Justyna Szustowska. – Jednocześnie trwają działania mające na celu wyłonienie wykonawcy naprawy mostu, aby jego funkcjonalność została do 31.05.2022 w pełni przywrócona.

red
Fot. FB Powiatowy Zarząd Dróg w Ciechanowie