Od środy ciechanowski Park Nauki Torus znów zaprasza


Od 20 maja można będzie zwiedzać zarówno wystawę stałą, jak i nowe eksponaty w ramach wystawy „The Sound of Science”. – Obowiązywać będą nowe zasady organizacji zwiedzania – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska.

Zwiedzanie będzie możliwe przy stosowaniu się do ograniczeń wynikających z przepisów prawa oraz wytycznych Sanepidu. Osoby powyżej 4 roku życia przebywając na terenie parku nauki muszą mieć maski zakrywające usta i nos. Każdy ze zwiedzających zostanie wyposażony w jednorazowe rękawiczki, które należy nosić podczas całej wizyty. Ekspozycję będzie mogło zwiedzać jednocześnie do 20 osób. Wszystkie eksponaty i elementy dotykowe będą regularnie odkażane. Z użytkowania czasowo będą wyłączone eksponaty wymagające kontaktu zwiedzających z obszarem twarzy i głowy tj. eksponaty wyposażone w słuchawki i opaski. Przy stanowisku kasowym będzie mogła przebywać tylko jedna osoba. Nieczynna pozostanie nadal szatnia.

W marcu, tuż przed wybuchem epidemii, w Parku Nauki Torus udostępniona została nowa wystawa – „The Sound of Science”. Zwiedzający mają do dyspozycji nowe interaktywne stanowiska o tematyce związanej z muzyką i fizyką dźwięku. Można wsłuchać się w rytm bicia swojego serca i zbadać zależność między jego uderzeniami a ruchem ciała. Doskonałą zabawą jest także możliwość samodzielnego tworzenia muzyki poprzez grę na rurach. W dźwiękoszczelnej kabinie można porównać natężenie swojego głosu z innymi głośnymi dźwiękami takimi jak warkot motoru, odgłosy pracującej wiertarki czy dźwięk jaki powoduje przelot samolotu. Są także dwa metalowe dzwony rurowe prezentujące efekt nałożenia na siebie dwóch fal – informuje Paulina Rybczyńska.

Park umożliwia zwiedzającym samodzielne eksperymentowanie, odkrywanie praw i badanie zależności – przede wszystkim w obszarach fizyki, matematyki, techniki i architektury.

Bilety można zakupić przed wizytą na stronie internetowej www.parknaukitorus.pl lub w kasie, na miejscu. Z uwagi na stan epidemii zwiedzający są proszeni o zakup biletów w miarę możliwości przez stronę internetową, a jeśli to nie jest możliwe – dokonywanie płatności w kasie bezgotówkowo.

Park Nauki Torus czynny jest od wtorku do piątku w godz. 9.00-17.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10.00-18.00. Numer telefonu 23 674 93 13.

fot. UM Ciechanów