Oddaj krew razem z motocyklistami

30 maja w Ciechanowie się ogólnopolska, doroczna zbiórka krwi organizowana przez motocyklistów. Krew będzie można oddawać w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie.

Jak wyjaśnia rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska: – Głównym celem Motoserca jest propagowanie idei krwiodawstwa. Akcja odbywa się od 2009 r. corocznie na terenie całego kraju. W ramach Motoserca do tej pory zebrano już ponad 33 tysiące litrów krwi. Akcja jest organizowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych MOTOSERCE. Głównym organizatorem tegorocznej akcji w Ciechanowie jest Klub Motocyklowy Steel Roses MC Poland.

Krew będzie można oddawać w specjalnym punkcie Centrum Krwiodawstwa przy ul. Powstańców Wielkopolskich 2 – w szpitalu. W celach zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa oddającym krew obowiązuje telefoniczna rejestracja. Chętni mogą rejestrować się codziennie od 8. do 16. pod nr tel. 515 185 496. – Każda zarejestrowana osoba będzie mogła stawić się do oddania krwi o wyznaczonej dla siebie godzinie w dniu 30 maja. Na wszystkich biorących udział w akcji czekają upominki – informuje Paulina Rybczyńska. – Ci, którzy nie zdążą z rejestracją przed 30 maja lub z innych powodów w tym czasie nie będą mogli być zakwalifikowani do oddania krwi, mogą  bez konieczności rejestracji zgłosić się do Punktu Krwiodawstwa z hasłem MOTOSERCE także w późniejszym terminie.

Honorowy patronat nad akcją objął prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

red

Fot. UM Ciechanów