Odnowiona ortopedia w ciechanowskim Szpitalu

W Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie zmodernizowano Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Szpital zyskał nie tylko odnowione pomieszczenia, ale też nowy sprzęt i wyposażenie. Inwestycja była możliwa dzięki 3,4 mln zł przyznanym przez samorząd województwa mazowieckiego. W uroczystym otwarciu wziął udział marszałek Adam Struzik.

– Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy pacjenci powinni mieć dostęp nie tylko do specjalistycznej opieki medycznej, ale też nowoczesnego sprzętu i otoczenia sprzyjającego powrotom do zdrowia. Staramy się, aby w naszych placówkach pomoc medyczna świadczona była na najwyższym poziomie, a chorzy w komfortowych warunkach odzyskiwali siły, dlatego tym razem na remont ciechanowskiego szpitala udało nam się wygospodarować 3,4 mln zł – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Zmodernizowany Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w ciechanowskim szpitalu ma powierzchnię 750 m2. Znajdują się tam gabinety zabiegowe, gipsownia, nowoczesna sala obserwacyjna i sale chorych wraz z łazienkami. Na całym oddziale wykonano instalacje hydrauliczne, grzewcze, wentylacyjne, teletechniczne oraz informatyczne i instalacje gazów medycznych. Po przeprowadzonym remoncie oddział przygotowany jest do hospitalizacji 25 pacjentów.

– Otwarcie odnowionego oddziału i wyremontowanych gabinetów w ciechanowskim szpitalu oznacza nie tylko bardziej przyjazne sale i pomieszczenia, ale przede wszystkim większe bezpieczeństwo i komfort pacjentów. Dzięki inwestycji na oddziale jednocześnie może być hospitalizowanych aż 25 osób – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Ponadto szpital zyskał też nowy sprzęt i wyposażenie. Zakupione zostały nowoczesne łóżka z szafkami, stoły zabiegowe, lampy, aparat USG, wiertarkę ortopedyczną, a także inny niezbędny sprzęt i aparaturę medyczną oraz wyposażenie.

Całkowity koszt inwestycji to 3,4 mln zł przekazanych przez samorząd województwa mazowieckiego.

Marta Milewska, Rzeczniczka Prasowa, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Fot. mazovia.pl