Odważny strażak z Kuczborka

Odważny i zdecydowany – taki jest druh Łukasz Sikorski z OSP w Kuczborku (powiat żuromiński). Bohaterski strażak uratował życie 70-letniemu mężczyźnie. Za swoją postawę we wtorek otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Października 2019 r.” Nagrodę wręczyli: marszałek Adam Struzik i członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

– Strażacy to ludzie, którzy bez względu na okoliczności, zawsze są czujni i gotowi, by w profesjonalny i skuteczny sposób ratować zdrowie, życie i dobytek innych ludzi. Zasługują tym samym na najwyższy szacunek i podziękowanie. Dlatego staramy się co miesiąc spośród strażaków ochotników wyłonić tego, który szczególnie wyróżnił się swoją postawą, zwłaszcza w sytuacji niewynikającej z jego obowiązków. Tak było i tym razem – podkreślił marszałek Adam Struzik.

-Druh Łukasz Sikorski na początku października udzielił pomocy nieprzytomnemu 70-letniemu mężczyźnie. Zdarzenie miało miejsce na przystanku autobusowym w miejscowości Kuczbork-Osada. Starszy mężczyzna stracił przytomność i upadł. Przejeżdżający w pobliżu druh Łukasz Sikorski zatrzymał się i natychmiast podjął czynności resuscytacyjne. Na miejsce zdarzenia przybyli druhowie Daniel Czapliński i Bartłomiej Sikorski, którzy kontynuowali czynności ratownicze i naprzemiennie prowadzili resuscytację również z wykorzystaniem defibrylatora, aż do przyjazdu pogotowia – informuje .Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. – Druh Łukasz Sikorski jest członkiem OSP w Kuczborku od trzech lat. Obecnie pełni funkcję sekretarza. Za swoją postawę i determinację w ratowaniu życia drugiego człowieka otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Października 2019 r.” oraz nominację do tytułu honorowego „Strażaka Roku 2019 Województwa Mazowieckiego”.

Fot. mazovia.pl