„Odwiedź strażnicę i salę edukacyjną typu Ognik” – akcja strażaków na czas ferii zimowych

Ferie zimowe w województwie mazowieckim na półmetku. Ciekawą, edukacyjną ofertę nie tylko dla dzieci, alei dla dorosłych mają strażacy. Także ci z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie.

– W okresie ferii zimowych 13-26 lutego br., w każdym powiecie województwa mazowieckiego można odwiedzić strażaków w jednostkach ratowniczo-gaśniczych. Akcja skierowana jest dla dzieci i dorosłych. Funkcjonariusze zaznajomią zwiedzających z pracą strażaka, sprzętem, jakim dysponują, udzielą praktycznych porad na temat bezpieczeństwa oraz radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia – informuje Komenda Wojewódzka PSP. – Zapraszamy również do sal typu „Ognik”, które znajdują się w 10 Komendach Powiatowych/Miejskich PSP w: Ciechanowie, Gostyninie, Legionowie, Ostrołęce, Radomiu, Siedlcach, Sokołowie Podlaskim, Warszawie, Powiecie Waszawskim Zachodnim i Wołominie. Sale typu “Ognik” są to interaktywne sale edukacyjne, gdzie funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przekazują dzieciom wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Zajęcia teoretyczne i praktyczne są prowadzone z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego.

Zajęcia skierowane są do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Dzieci mogą między innymi zapoznać się z pracą strażaków oraz zdobyć wiedzę na temat zagrożeń zewnętrznych i umiejętności zachowania się w sytuacji wystąpienia zagrożenia. Korzystanie z zajęć w salach edukacyjnych jest bezpłatne.

Odwiedziny OGNIKÓW możliwe są zarówno przez osoby indywidualne, jak i przez grupy zorganizowane – wymagają wcześniejszego zgłoszenia.

KP PSP w Ciechanowie, ul. Płocka 32, tel. 23 671 28 50, e-mail: ciechanow@mazowsze.straz.pl

red

Fot. KW PSP w Warszawie